LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

GURINIMAS ekspertu seminārs par reaktīvā slāpekļa plūsmu pārvaldību

Šī gada 20. jūnijā Rīgā notiks Projekta "Integrēta slāpekļa pārvaldības sistēma Rīgas līcim" (GURINIMAS) sektorālais ekspertu seminārs ar diskusiju: Rekomendācijas efektīvākai reaktīvā slāpekļa plūsmu pārvaldībai.

Reģistrācija dalībai seminārā ŠEIT (vietu skaits ierobežots) līdz 2019. gada 12. jūnijam.

Semināra norises laiks: 10:00–14:30.
Semināra dienas kārtība ŠEIT.
Semināra norises vieta: Rija VEF Hotel, Brīvības gatvē 199C, Rīga.

GURINIMAS mērķis ir izveidot integrētu slāpekļa pārvaldības sistēmu Igaunijas un Latvijas valsts iestādēm, lai samazinātu barības vielu apjomu Rīgas jūras līcī.

Galvenie Projekta uzdevumi:

  • OECD metodoloģiju analīze, metodoloģijas un Baltijas jūras reģionam piemērota analīzes modeļa izstrāde slāpekļa plūsmai;
  • Datu ievākšana no atbildīgajām Igaunijas un Latvijas institūcijām, datu analīze un modelēšana, balstoties uz izstrādāto metodoloģiju. Rezultātu novērtēšana un interpretācija;
  • Integrētas slāpekļa pārvaldības sistēmas (GURINIMAS) izstrāde, informējot mērķgrupas un ieinteresētās personas par projekta rezultātiem.

Līdz šim pētījumā tika izstrādāta metodoloģija un veikta slāpekļa cikla inventarizācija un to saimnieciskās darbības sektoru noteikšana, kuri visvairāk ietekmē slāpekļa plūsmas uz Rīgas jūras līci un Baltijas jūru. Pēdējā projekta ciklā bija paredzēts izstrādāt un ieviest vadlīnijas, kas balstītas uz pētījuma rezultātiem, lai piedāvātu izmaksu efektīvus pasākumus un palielinātu slāpekļa izmantošanas efektivitāti un samazinātu slāpekļa zudumus un nonākšanu Rīgas līcī.

Semināra laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar:

  1. projekta galvenajiem rezultātiem;
  2. slāpekļa bilanci: slāpekļa plūsmas starp ekonomiskajiem sektoriem, cilvēka patēriņu un dabas vidi Latvijā;
  3. rekomendācijām efektīvākai reaktīvā slāpekļa plūsmu pārvaldībai;
  4. virtuālo GURINIMAS rīku.
GURINIMAS projektu finansē Interreg V-A Igaunijas – Latvijas programma 2014.–2020. gadam. Plašāka informācija par projektu ŠEIT.

Publicēta 2019.05.31. 9:51:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.