LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Zemkopības ministra Kaspara Gerharda vizīte LVMI Silava

Ceturtdien, 21. februārī, Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards iepazīšanās vizītē viesojās Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā "Silava". Ministrs ar institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētāju, akadēmiķi Tāli Gaitnieku, direktoru Jurģi Jansonu un vadošajiem zinātniekiem pārrunāja aktualitātes mežzinātnē, iepazinās ar institūta darbības stratēģiju un zinātniskās infrastruktūras attīstību. Sarunā piedalījās arī LLU Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis un Meža pētīšanas stacijas direktors Mārtiņš Līdums.

LVMI Silava direktors, mežzinātņu doktors Jurģis Jansons: "Mēs esam ļoti priecīgi, ka ministrs mūsdienu saspringtajā dienas kārtībā ir izvēlējies satikties un iepazīties ar meža zinātniekiem. Mēs ceram, ka esam pazīstami meža nozarē un Zemkopības ministrijā. Bet zinātnes sistēmā, caur kuru mežzinātne no valsts saņem attīstības resursus, mums vēl daudz darba izpratnes veidošanai. Patiesībā mēs esam tilts, kā zinātnei pieejamā nauda caur zināšanām nonāk meža nozarē, ar kuras palīdzību tā lielā mērā rodas valsts budžetā. Kaut gan Latvijas zinātnes iedalījumā tiekam klasificēti kā "lauksaimniecības un meža zinātne", mēs neesam "agrārs institūts", bet gan augstu tehnoloģiju zinātņu nozare, kura kā savu misiju redz veidot zināšanas meža nozares attīstībai un konkurētspējai. Mūsuprāt esam labs piemērs, kā organizēt darbošanos zinātnē. Mūsu sadarbība gan ar meža nozari, gan Latvijas Lauku un mežu universitāti, kāda tā ir notikusi īpaši pēdējos gados, kalpo par pamatu, lai citi pie mums brauktu un mācītos. Mēs ministram nelūdzam naudu, bet gan izpratni un stingru atbalstu, lai arī turpmāk mežzinātnieki drīkstētu strādāt un attīstīties, nodrošinot zināšanas pārējiem".

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: "Eiropas līmenī LVMI Silava zinātniskā darbība tiek augstu vērtēta, pamatojoties uz tās pētījumiem, tiek veidotas stratēģijas un prognozes. Arī Latvijā institūta pētījumi ir nozīmīgi bioekonomikas attīstībā un ir pamats jaunu eksportspējīgu preču radīšanai un kopējai nozares attīstībai. Ir nepieciešams stiprināt institūta kapacitāti, lai arī turpmāk mēs spētu piedāvāt eksportspējīgus produktus ar augstu pievienoto vērtību. Mēs spējam noteikt toni Eiropā, piedāvājot jaunas zināšanas un uz tām bāzētus jaunus inovatīvus produktus, tāpēc ir jāturpina investīcijas zinātnē".


Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (no labās) un
LVMI Silava direktors Jurģis Jansons


Zemkopības ministrs LVMI Silava Molekulārās ģenētikas laboratorijā sarunā ar pētnieku Vilni Šķiparu

Publicēta 2019.02.22. 14:48:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.