LVMI Silava  mežzinātnes
ideju, pētījumu un lietišķo
izstrādņu centrs.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
E-pasts:
 

Mācību kurss "International Sustainable Small-scale Forestry"

Šī gada 16. un 17. septembrī notika meža īpašnieku un apsaimniekotāju apmācību kursa "International Sustainable Small-scale Forestry" pirmā meža vidē noritošo ekskursiju-apmācību sērija, ko organizē Linneja Universitāte (Linnaeus University, Zviedrija).

Apmācību ietvaros LVMI Silava zinātnieki kursantus iepazīstināja ar dažādiem LVMI Silava pētījumiem, kā arī vadīja praktiskas nodarbības:

  • Guntars Šnepsts stāstīja par nacionālā meža monitoringa pamatprincipiem un iegūto datu pielietojuma iespējām,
  • Agita Treimane un Linda Gerra-Inohosa kursu dalībniekiem mācīja, kā atpazīt meža tipus un kādas sugas liecina par bioloģiski augstvērtīgas mežaudzes (sauktas par biotopiem) statusu,
  • Raitis Meļņiks stāstīja par brīvpiekļuves karšu resursiem, plānojot meža apsaimniekošanas darbus un par tālizpētes datu pielietošanu,
  • Dagnija Lazdiņa stāstīja, kā ar koksnes pelniem, kūdru, biogāzes atliekām – separētu digestātu, iespējams uzlabot koku augšanas apstākļus.

Nākamās LVMI Silava līdzorganizētās apmācības notiks 11.–12. novembrī Jaunkalsnavā un to tematika būs saistīta ar meža apsaimniekošanu, tās mašinizāciju un tehnoloģijām.

Publicēta 2022.09.30. 12:20:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.