LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Norisinājies 9. starptautiskais Mikoloģijas kongress

Laikā no 31.jūlija līdz 6.augustam Skotijas galvaspilsētā Edinburgā bija labs iemesls pulcēties vairāk nekā 1700 delegātiem no vairāk nekā 80 valstīm, tai skaitā LVMI Silava pārstāvjiem - Meža fitopatoloģijas un mikoloģijas laboratorijas darbiniecēm Dārtai Kļaviņai, Dinai Nitišai un Natālijai Arhipovai.

9. starptautiskā Mikoloģijas kongresa (Mycological Congress IMC9: The Biology of Fungi)  nedēļa sākās ar atklāšanas ceremoniju, pēc kuras dūdinieku pavadībā dalībnieki devās uz piecu minūšu gājiena attālumā esošo Edinburgas Starptautisko Konferenču centru (attēlos 1. Atklāšanas ceremonija; 2. Konferences norises vieta Usher hall), kurā nākamajās dienās konferences dalībnieki noklausījās 63 ziņojumus un apmeklēja deviņas sesijas kādā no pieciem sēņu pētījumu virzieniem (sēņu evolūcija, daudzveidība un sistemātika, sēņu bioloģija, bioķīmija un fizioloģija, sēņu ģenētika un molekulārā bioloģija, patoģenēze un slimību kontrole vai vide, ekoloģija un mijiedarbības).

1.  

2.

Starplaikos starp sesijām, kā arī pēc tām visas nedēļas garumā bija iespēja iepazīties ar vairāk nekā 1100 pētnieku stendu ziņojumiem un tajos prezentētajiem aktuālajiem pētījumiem. Arī LVMI Silava pārstāvji sadarbībā ar Zviedrijas kolēģiem bija sagatavojuši stenda ziņojumu par veiktajiem pētījumiem „Field growth and mycorrhization of Pinus sylvestris and Picea abies seedlings produced under different nursery cultivation systems”.

Konferences gaitā tika apspriestas darbu metodes un rezultāti, kā arī turpmāko pētījumu un sadarbības iespējas, īpaši ar kolēģiem no Ukrainas, Somijas, Lietuvas, Polijas un Igaunijas.


3. Norāde - "ceļa zīme"

Kongresa apmeklējums bija plānots ERAF 2.1.1.2 aktivitātes "Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās" LVMI Silava pieteiktā projekta "Atbalsts LVMI Silava starptautiskajai sadarbībai, atpazīstamībai un konkurētspējai" 3. aktivitātes "Dalība zinātniskos kongresos un konferencēs" ietvaros.

Publicēta 2010.08.23. 13:23:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.