LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Klimata pakta vēstniece Daiga Zute aicina kliedēt mītus par mežsaimniecību un oglekli

Ceturtdien, 10. jūnijā, Eiropas Komisija par jauno Klimata pakta vēstnieci Latvijā apstiprināja LVMI Silava zinātnisko asistenti Daigu Zuti.

Daiga Zute kā klimata vēstniece apņēmusies plašākā sabiedrībā runāt par meža ekosistēmas pielāgošanos (adaptāciju) un tās devumu klimata pārmaiņu mazināšanā: 

  • aktīvi sadarbojoties ar Eiropas Savienības klimata ekspertiem, lai iegūtu maksimāli plašu skatījumu un jaunāko informāciju par klimata jautājumiem;
  • veicinot diskusijas par klimata pārmaiņu jautājumiem, klimata politiku ar nozares ekspertiem, valsts amatpersonām un interešu grupām;
  • apkopojot un sagatavojot informāciju, kā arī preses relīzes par klimata pārmaiņām un oglekļa piesaisti mežā;
  • piedaloties reģionālajās konferencēs un vebināros, lai runātu par ilgtspējīgu mežsaimniecību mainīgā klimata apstākļos.

Daiga Zute, pildot jaunos Klimata vēstnieces pienākumus, aicina meža nozari un sabiedrību uz diskusiju par sabiedrībā pretrunīgi interpretētiem mežsaimniecības un klimata aspektiem: "Mēs nedzīvojam uz vientuļas salas – mums ir iespēja apgūt pieredzi no tuvākām un tālākām kaimiņvalstīm. Izmantosim šo iespēju!"

Ceturtdien, 17. jūnijā plkst. 9:30–10:30 notiks Zviedrijas meža nozares organizēts vebinārs "The forest carbon debt illusion" (angļu valodā), kurā tiks diskutēts par klimata jomas mītiem mežsaimniecībā (Zviedrijas piemērs).

Dalībai vebinārā nav nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās.

Plašāka informācija par vebināru šeit.
Saite uz vebināru šeit.

#EUClimatePact

Publicēta 2021.06.15. 13:06:00

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.