LVMI Silava vadošais
mežzinātnes ideju, pētījumu
un lietišķo izstrādņu centrs
Latvijā.
 
Kontaktinformācija
Rīgas iela 111
Salaspils
LV-2169 Latvija
Tālr.: 67942555
Fakss: 67901359
E-pasts:

Noslēdzies pētījuma par lielo plēsēju populāciju stāvokli medību ietekmē 2020. gada posms

Ir noslēdzies šī gada laikā, periodā no 1. janvāra līdz 15. novembrim, LVMI Silava medību faunas un medniecības virziena realizētā pētījuma "Lielo plēsēju populāciju stāvokļa izmaiņas medību ietekmē" posms. Pētījuma pasūtītājs ir Medību saimniecības atbalsta fonds.

Pētījuma ietvaros tika:

  • Ievākti un analizēti nomedīto vilku un lūšu materiāla paraugi. Sadarbībā ar Valsts meža dienestu analizēta mednieku iesūtītā informācija, kas saistīta ar vilku un lūšu medību norisi (uz medību slodzi attiecināmi dati par nomedītajiem un izpētei ievāktajiem indivīdiem), kā arī ārpus medībām veiktie plēsēju klātbūtnes pierādījumi medību platībās.
  • Veikts medību rezultātu salīdzinājums ar iepriekšējām medību sezonām, analizējot dzīvnieku populāciju pēc nomedīto dzīvnieku skaita, limita izpildes gaitas, telpiskā izvietojuma, dzimuma-vecuma struktūras un reproduktīvajiem rādītājiem.
  • Veikta plēsēju nodarīto postījumu vietās ievākto DNS paraugu apstrāde un analīze.
  • Veikta lielo plēsēju barošanās pētījumu rezultātu analīze un 30 nomedīto dzīvnieku iekšējo orgānu pilna parazitoloģiskā izmeklēšana, vienlaikus veicot arī muskuļu paraugu pārbaudi uz trihinelozi lūšu un vilku paraugkopās.
  • Izmantojot DNS analīzes, veikta vilku un lūšu populāciju radniecības struktūru novērtēšana.

Pētījuma pārskats šeitVairāk par pētījumu šeit.

Publicēta 2020.11.27. 9:51:59

Atpakaļ

Copyright © 2008 LVMI Silava. All rights reserved.